ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Експерти ПРООН обговорили, як покращити доступ до інформації та процедури евакуації людей з інвалідністю в умовах війни

Київ, 22 березня 2023 р. – Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні представила результати двох досліджень, які підкреслюють додаткові виклики, з якими стикаються люди з інвалідністю через війну, що триває в Україні. Дослідження були присвячені доступності інформації та оповіщень у кризових ситуаціях та труднощам під час евакуації людей з інвалідністю. 

Швидка оцінка, проведена ПРООН у вересні-жовтні 2022 року, мала на меті визначити основні перешкоди для рівного доступу людей з інвалідністю до допомоги під час кризового реагування. Результати дозволили розробити рекомендації, які можна використати для вдосконалення цих процесів. 

Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова наголосила, що досвід України в евакуації є надзвичайно важливим.

«Досі у світі немає прописаного регламенту, як евакуювати та діяти і ми мусимо поділились цим досвідом з іншими країнами. Нам слід розробляти рішення для покращення систем доступності для евакуації людей з інвалідністю, а також наполегливо створювати умови для життєдіяльності евакуйованих людей, облаштовуючи інклюзивні простори в тимчасових прихистках», – додала вона.

Під час заходу керівниця групи проєктів ПРООН із демократичного врядування Олена Урсу наголосила на важливості не лише врахування потреб людей з інвалідністю як отримувачів допомоги, але й їхнє залучення як ключових учасників при плануванні гуманітарного реагування.

«Усі зацікавлені сторони, включаючи державні установи, міжнародні гуманітарні організації та партнерів з розвитку, місцеві органи влади та громадянське суспільство, повинні забезпечити залучення людей з інвалідністю до гуманітарного реагування під час війни. Ми сподіваємося, що представлене сьогодні дослідження надасть їм необхідну інформацію та роз’яснення практичних кроків», – зазначила пані Урсу.

Результати досліджень засвідчили необхідність системних змін у сферах інформування та оповіщення, містобудування та транспортування, а також у розробці підходів для врахування потреб людей з інвалідністю в процесі прийняття рішень. 

Подальші зусилля урядових організацій, спрямовані на розробку практичних інструментів і стратегій, можуть прокласти шлях до запровадження інклюзивного підходу для забезпечення захисту та безпеки людей з інвалідністю в разі загрози та надзвичайних гуманітарних ситуацій відповідно до статті 11 Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Ознайомитись із дослідженнями можна на сайті ПРООН:

Для довідки: 

Презентацію організовано у межах проєкту «Забезпечення гендерно-чутливої інклюзії осіб з інвалідністю при кризовому реагуванні в Україні», який є спільною ініціативою ПРООН, ООН Жінки, Дитячого фонду ООН, Фонду ООН в галузі народонаселення та фінансується Партнерством ООН із захисту прав людей з інвалідністю (UNPRPD). 

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org