ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Станом на день: 07.02.2023

Громадянин України з інвалідністю, який:

має право до такої самої медичної допомоги на території Польщі і у такому самому об’ємі як громадяни Польщі, за винятком:

Він також може користуватись програмами, фінансованими:

PFRON запустив програму «Допомога громадянам України з інвалідністю» (про програму (польською): https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-obywatelom-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia/). Вона призначена для громадян України, які мають:

– для повнолітніх: документ, що підтверджує 1 або 2 групу інвалідності, виданий українською системою встановлення інвалідності

– для неповнолітніх: документ, що підтверджує 1 або 2 групу інвалідності, виданий українською системою встановлення інвалідності

– а за відсутності цих документів: заява чи заява опікуна про його наявність.

У Люблінському або Підкарпатському воєводствах планується запустити приймальний пункт для громадян України з інвалідністю (польською): https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/nabor-wnioskow-do-programu-pomoc-obywatelom-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia-dla-organizacji/.

Додаткову інформацію про доступну підтримку можна отримати за тел. 503703974, з 8:00 до 21:00, 7 днів на тиждень (польською): https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/solidarnizukraina/

Крім вище зазначеного, воєвода та інші органи державної влади можуть надавати допомогу громадянам України:

Ця допомога полягає у фінансуванні спеціалізованого транспортування, призначеного для осіб з обмеженими можливостями, зокрема до місць або між місцями: проживання, надання денного колективного харчування, медичної допомоги та до центрів для іноземців.

Особа з інвалідністю, яка має карту паркування видану за кордоном (у т.ч. в Україні), керуючи транспортним засобом, позначеним цією картою, може не дотримуватись деяких дорожніх знаків щодо заборони руху або паркування.

Важливі посилання:  

  1. Польський союз глухих запустив відео гарячу лінію для глухих біженців з України, докладніше (польською, українською): https://niepelnosprawni.gov.pl/download/tlumacze-migowi-ukraina-1647855777.pdf.
  2. Польський форум осіб з інвалідністю дав можливість додавати інформацію, які організації та особи надають допомогу громадянам України з інвалідністю: (польською) https://pfon.org/aktualnosci/pfon-pomaga-w-organizowaniu-pomocy-dla-uchodzcow-z-niepelnosprawnosciami/
  3. Офіційний список організацій, які надають підтримку людям з обмеженими можливостями, тут: https://niepelnosprawni.gov.pl/p,98,organizacje (польською)
  4. Контакти до Апарату Урядового уповноваженого у справах інвалідів: 

(пол.) https://niepelnosprawni.gov.pl/p,61,kontakt

(анг.) https://niepelnosprawni.gov.pl/p,137,contact-us.

Законодавство (станом на 25 березня 2022 р.): 

  1. Ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, art. 12, 34-37 (закон від 12 березня 2022 р. про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, статті 12, 34-37).
  2. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, art. 8 ust. 6 (закон від 20 червня 1997 р. – Право про дорожній рух, абзац шостий статті 8)

* Зараз триває законодавча робота щодо вилучення слова «безпосередньо» із закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом у цій країні. Після набрання чинності цією поправкою також громадяни України, які не в’їжджали до Польщі безпосередньо, матимуть охорону цього закону.