Мета та напрями діяльності
Головною метою Організації є здійснення та захист правових, соціальних, економічних, національних, суспільних прав та інтересів членів Організації – переміщених осіб з інвалідністю та їх родин, а також інших вразливих категорій переселенців/біженців – жінок, дітей, осіб, що є мало мобільними в наслідок віку, тимчасової непрацездатності, мають хронічні захворювання. Сприяння поліпшенню умов життя, медичного обслуговування, адаптації, працевлаштуванню, соціального та правового захисті, психологічної допомоги, в особистісному розвитку та збереженні українських традицій та культури для людей з інвалідністю, їх родин та інших вразливих категорій громадян – переселенців/біженців, що постраждали в результаті війни 2014 – 2022 роках
Основними напрямами діяльності Організації
- Сприяння поліпшенню соціального, правового, економічного, культурного та іншого розвитку членів Організації та переміщених осіб з інвалідністю, всебічна їх підтримка у розробці та реалізації ідей, що відповідають меті Організації.
- Співпраця державними та громадськими організаціями людей з інвалідністю України, із міжнародними організаціями, що опікуються людьми з інвалідністю, та іншими вразливими категоріями – жінками, дітьми, особами, що є мало мобільними в наслідок віку, тимчасової непрацездатності, мають хронічні захворювання.
- Налагодження комунікації щодо розуміння всіх аспектів життєдіяльності людей з інвалідністю вимушено переміщених осіб України та їх родин в різних країн світу.
- Виявлення потреб, підтримка людей на місцях, як в Україні так і в інших країнах світу.
- Надання інформаційної, правової, психологічної допомоги.
- Співпраця з органами державної влади у вирішенні питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю. Комунікація із посольствами іноземних держав в Україні, з громадськими організаціями, з волонтерами, соціальними службами.
- Сприяння в адаптації та комунікації з громадами, де проживають люди з інвалідністю, їх родини та інші вразливі категорії переселенців.
- Сприяння в подоланні психологічних травм та депресивних станів (за участю залучених фахівців).
- Сприяння у вирішенні питань медичного, реабілітаційного, технічного, побутового та профорієнтаційного плану.
- Сприяння в навчанні користування інтернет технологіями.
- Сприяння в само зайнятості та працевлаштуванні. Сприяння заходам щодо соціального захисту, залучення їх до суспільно корисної діяльності, занять фізичною культурою і спортом.
- Сприяння урядовому та неурядовому міждержавному співробітництву в межах мети діяльності Організації.
- Розповсюдження інформації про діяльність Організації через засоби масової інформації, заснування згідно чинного законодавства власних засобів масової інформації.
- Сприяння створенню особам з інвалідністю рівних з іншими громадянами України можливостей для участі у всіх сферах суспільного життя (інтеграція осіб з інвалідністю у суспільство).
- Сприяння формуванню державної соціально-орієнтованої економіки та участь у створенні ефективних механізмів соціального захисту осіб з інвалідністю.
- Сприяння створенню умов для безперешкодного доступу особам з інвалідністю до соціальної інфраструктури.
- Сприяння наданню юридичного захисту та реалізації прав людям з обмеженими фізичними можливостями та особам з інвалідністю.
- Сприяння здійсненню допомоги у поліпшенні умов життя та побуту, торгового та медичного обслуговування осіб з інвалідністю.