ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Global Fund for Children визнає організації, які надають пріоритет добробуту дітей у небезпечних обставинах, у тому числі дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, та дітей-біженців.

28 червня 2023 р. – ВАШИНГТОН, Округ Колумбія, та ЛОНДОН – Global Fund for Children оголошує сьогодні переможців премії Juliette Gimon Courage Awards за 2023 рік, визнаючи наполегливість двох організацій, які займаються покращенням добробуту дітей, які живуть у надзвичайно вразливих умовах.

Цього року переможцями стали Луганська обласна організація – Асоціація жінок, молоді та сімей з інвалідністю Східного Донбасу (AMI-Схід) в Україні та Suprava Panchashila Mahila Uddyog Samity (SPMUS) в Індії. Обидві працюють над проблемами, які Джульєтт Гімон, колишню голову правління GFC, на честь якої названо нагороду, дуже хвилювали: переміщення та торгівля дітьми.

AMI-Схід надає комплексну допомогу дітям та молоді з обмеженими можливостями в Україні. Надихнувшись особистим досвідом співзасновниці Тетяни Баранцової, яка користується інвалідним візком і зіткнулася з архітектурною недоступністю в школах і суспільстві, організація була заснована в 2002 році командою молодих людей (віком 16–24 років) з обмеженими можливостями, які зазнали соціального відторгнення. і відсутність можливостей.

Молоді люди беруть участь у програмі АМІ-Схід. © АМІ-Схід

АМІ-Схід створила інклюзивну гібридну школу, сприяла евакуації та підтримці тисяч уразливих сімей під час кризи, внесла свій внесок у законодавство та розробила навчальні програми для дітей і вчителів, щоб розвивати інклюзивне ставлення та підходи.

Мужність відіграла вирішальну роль у роботі організації, особливо під час війни. Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року АМІ-Схід організувала евакуацію жінок і дітей з інвалідністю, надала оцінку тимчасових приміщень для евакуйованих і надала рекомендації притулкам і центрам щодо більшої інклюзивності.

«Після 24 лютого 2022 року ми самі пройшли дуже складну евакуацію. Наша організація нарівні з державними установами працює над евакуацією людей з нашої рідної Луганської області, яка страшенно постраждала під час війни і значна частина якої нині окупована», – зазначила директор «АМІ-Схід» Тетяна Баранцова.

«Це люди, які не можуть собі допомогти – сім’ї з дітьми з інвалідністю, матері з дітьми з інвалідністю, молодь. Зараз це наше головне завдання – розмістити їх, знайти рішення для тимчасового проживання, повернути їм життя, розпочати процес реабілітації, відновити навчання».

SPMUS спочатку був натхненний жахливою ситуацією, з якою стикаються бідні сім’ї, особливо жінки та діти, в окрузі Муршидабад в Індії. Спільний кордон Муршидабада з Бангладеш, а також високий рівень бідності та широко поширене гноблення жінок і дітей означає, що дівчата та жінки в районі вразливі до торгівлі людьми та дитячих шлюбів.

Для SPMUS сміливість означає здатність ризикувати, виявляти наполегливість і долати труднощі у своїй роботі, щоб створити суспільство, вільне від гноблення жінок і дітей. Підвищуючи обізнаність і відстоюючи права жінок і дітей, SPMUS зіткнувся з такими проблемами, як опір громади та розлючені натовпи.

Діти беруть участь у діяльності, яку проводить SPMUS. © SPMUS

Найзначнішим останнім досягненням організації є управління центром захисту дітей у найбільшій зоні червоних ліхтарів Західної Бенгалії. За допомогою інформаційних кампаній SPMUS прагне запобігти вступу наступного покоління в секс-торгівлю та бореться з дискримінацією цих дітей. Організація проводить сесії з прав дитини та гендерних питань і врятувала кількох неповнолітніх від торгівлі людьми.

«За підтримки GFC ми впроваджуємо модель запобігання торгівлі людьми на масовому рівні. Наша мета — сприяти безпечному дитинству для всіх дітей через освіту, захист, розширення можливостей і справедливість», — сказала Сома Бхоумік, виконавчий директор SPMUS.

Щоб вшанувати Джульєтт Гімон, яка померла у 2018 році, Глобальний фонд для дітей присуджує нагороди за мужність через Фонд Джульєтт Гімон за сміливе лідерство, пожертвування на суму понад 1 мільйон доларів США завдяки Фонду Вільяма та Флори Хьюлетт та іншим донорам. Гімон допомогла сформувати GFC своєю мудрістю, розумінням і глибокою турботою про дітей, змінивши сотні тисяч молодих життів по всьому світу.

«Ми дуже раді відзначити AMI-Схід і SPMUS за їх відданість справі добробуту дітей, які перебувають у надзвичайно вразливих і небезпечних ситуаціях», – сказав Джон Хеклінгер, президент і виконавчий директор Глобального фонду для дітей. «Джульєтт пристрасно захищала дітей-біженців і захищала дітей від торгівлі людьми, а лідери організацій-переможців є піонерами у своїх відповідних контекстах, очолюючи рух за зміни».

Цього року відбірковий комітет Courage Award відзначає не лише двох переможців, а й десятьох фіналістів, які отримають грошову винагороду. Як і переможці 2023 року, фіналісти демонструють надихаючу мужність і наполегливість у вирішенні потреб дітей та молоді та боротьбі за соціальні зміни.

#

ПРО GLOBAL FUND FOR CHILDREN
Global Fund for Children є партнерами для побудови світу, де всі діти та молодь користуються рівними ресурсами та можливостями в суспільстві та живуть вільно від насильства, дискримінації та експлуатації. З цією метою GFC інвестує в інноваційні масові організації, допомагаючи їм поглибити їхній вплив і розвинути здатність до соціальних змін. Разом GFC та його партнери просувають права дітей та молоді, які стикаються з бідністю та несправедливістю, і озброюють їх інструментами та навичками, щоб повністю реалізувати свій потенціал. З 1997 року GFC інвестувала 51 мільйон доларів у понад 900 організацій, охопивши понад 11 мільйонів дітей та молоді по всьому світу. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.globalfundforchildren.org.

ПРО ПРЕМІЮ ДЖУЛЬЄТТ ГІМОН ЗА МУЖНІСТЬ
Джульєтт Гімон, колишній голова правління Глобального фонду для дітей, померла 24 лютого 2018 року. Згодом GFC заснував Фонд Джульєтт Гімон за сміливе лідерство, пожертвування на суму понад 1 мільйон доларів США завдяки Фонду Вільяма та Флори Хьюлетт та іншим щедрим донорам. Щорічні нагороди від фонду – Премії Джульєтт Гімон за мужність – відзначають інноваційні масові організації в усьому світі, які позитивно впливають на дітей у особливо складних обставинах. Деякі одержувачі подолали значні перешкоди, щоб запровадити інновацію, яка змінює обставини для дітей та молоді. Інші демонструють мужність і стійкість, процвітаючи серед незвичайних контекстуальних викликів; ще інші мають лідерів, які керували особистими труднощами та спрямували негаразди на справу своєї організації. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.globalfundforchildren.org/courage-awards.

ПРО ЛУГАНСЬКУ ОБЛАСНУ ОРГАНІЗАЦІЮ – АСОЦІАЦІЮ ЖІНОК, МОЛОДІ ТА СІМЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ СХІДНОГО ДОНБАСУ (АМІ-СХІД)
Київ, Україна (також Рига, Латвія)

AMI-Схід надає підтримку дітям та молоді з обмеженими можливостями в суспільстві, де вони стикаються з соціальною ізольованістю та відсутністю можливостей. Організація надає правову, психологічну, медичну, освітню та соціальну допомогу дітям та молоді з обмеженими можливостями в Україні. AMI-Схід працює з групами вразливих обставин, включаючи дітей та молодь, які були змушені покинути свої домівки внаслідок військового конфлікту. Під час пандемії COVID-19 і, згодом, війни з Росією, AMI-Схід стала активно пропонувати програми з інформаційних технологій та дистанційного навчання. Для отримання додаткової інформації відвідайте https://ami-cxid.org/category/activity/global-fund-for-children.

ПРО SUPRAVA PANCHASHILA MAHILA UDDYOP SAMITY (SPMUS)
Берхампор, Індія

Працюючи з жінками та дітьми в Західній Бенгалії, де спостерігається один із найвищих показників торгівлі людьми та дитячих шлюбів в Індії, SPMUS пропонує низку програм, які зосереджуються на порятунку, реабілітації та реінтеграції жінок і дівчат, які стали жертвами торгівлі людьми; запобігання домашнього насильства; попередження ранніх шлюбів; а також турбота та підтримка покинутих жінок. Організація також працює над зміною шкідливих усталених переконань у суспільстві за допомогою інформаційних заходів і кампаній за дотримання законних прав дітей. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.suprava.org.