ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Насичений та плідний другий день тренінгу «Ризька академія прав людей з інвалідністю» у Латвії, м. Рига, був присвячений доступності-9 стаття Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Говорили про універсальний дизайн, як широке поняття та філософію щодо захищеності та доступності кожної людини.

До зустрічі долучився заступник Міністра економіки, який поділився напрацюваннями у сфері доступного будівництва, як відбувається контроль та правова відповідальність проєктувальників та будівельників за порушення ДБН, розповів про досвід збереження історичної архітектури та перетворення її на сучасну доступність.

Приємна зустріч відбулася з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Латвійській Республіці Анатолієм Куцеволом, мали можливість проговорити про доступність посольства, проблеми людей з України, які перебувають в Латвії, можливість працевлаштування та види допомоги.

Наприкінці занять лекторка Ірина Мельник з Агенції Легкої Мови ознайомила нас з доступністю інформації та зв’язків в тому числі інформаційно-комунікаційних технологій і систем, цільова аудиторія – люди з труднощами сприйняття. Легка мова – це крок у напрямку поліпшення вивчення мови та помічник у повсякденному житті. Також поділилися своїми напрацюваннями, брошурами та посібниками які створили легкою мовою.

Завершився наш день підсумком про закони та реалі доступності в Україні.