ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Корисний та насичений видався четвертий день в Латвії м.Рига, в рамках тренінгу з прав людей з інвалідністю “Ризька академія”. День був присвячений Статті 19 – Самостійний спосіб життя та залученість до міс­цевої спільноти Конвенції ООН про права людей с інвалідністю.

В перші половині дня ми знайомилися з досвідом Māris Grāvis та його громадською організацією. Цікаво та пізнавально відбулася бесіда, де учасники дізналися про роботу організації, її напрямки, співпрацю з місцевою владою, надання соціальних послуг, зарплатню соціальних працівників, як відбувається підписання договорів з робітниками, престижність професій, створення соціальних майстерень тощо. Особливо, лектор виділив, що їм вдалося відстояти право на життя в суспільстві для молоді з інвалідністю з ментальними порушеннями, які почали самостійне життя у квартирі у власному помешканні.

Продовжилося знайомство з досвідом Єлгавського окружного багатофункціонального центру соціальних служб “ЛАІПА” Dspc Laipa, де молодь після закладів, в яких все робили за них, може прийти в центр і вчитися обслуговувати себе, брати відповідальність, працювати, комунікувати, адаптуватися до самостійного життя. Це такий перехідний період між інтернатами або родинним життям, де батьки надмірно опікали дитину, і самостійним життям. Наприкінці працівники із задоволенням показали майстерні, розповіли про соціальне підприємство, показали вироби.