ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Наші переможці Courage Award 2023 працюють над покращенням добробуту дітей, які живуть у надзвичайно вразливих умовах.

В умовах війни та експлуатації діти є однією з найбільш вразливих груп. Двоє цьогорічних переможців Глобального фонду для дітей Джульєтт Гімон Courage Awards віддані справі безпеки дітей, незважаючи на пов’язані з цим ризики.

Луганська обласна організація – Асоціація жінок, молоді та сімей з інвалідністю Східного Донбасу (АМІ-Схід) і Suprava Panchashila Mahila Uddyog Samity (SPMUS) працюють у різних контекстах, але обидві виступають за захист дітей, які опинилися в небезпечних ситуаціях.

«Мужність — це відповідальність», — сказала Тетяна Баранцова, директор компанії «АМІ-Схід», яка розташована в Україні та надає комплексну допомогу дітям та молоді з обмеженими можливостями. Взяти відповідальність за цих дітей, про яких забуло суспільство, було актом мужності, особливо в останні роки.

Тетяна Баранцова, директор АМІ-Схід. © АМІ-Схід

АМІ-Схід була заснована у 2002 році у відповідь на власний досвід Тетяни, яка пересувалася в інвалідному візку та зіткнулася з архітектурною недоступністю в школах і суспільстві. Тетяна співпрацювала з групою молодих людей з обмеженими можливостями, разом вони заснували першу в Україні організацію по роботі з молодими людьми з інвалідністю.

Протягом багатьох років АМІ-Схід створила інклюзивну гібридну школу, внесла свій внесок у законодавство та розробила навчальні програми для дітей і вчителів для виховання інклюзивного ставлення та підходів. Організація також організувала кампанії та семінари, щоб допомогти школам та університетам стати доступними для дітей та молоді з обмеженими можливостями.

Мужність стала ключовим елементом роботи організації в лютому 2022 року, коли Росія вторглася в Україну. АМІ-Схід організував евакуацію жінок і дітей з обмеженими можливостями, надав оцінку тимчасових приміщень для евакуйованих і надав рекомендації притулкам і центрам щодо більшої інклюзивності.

«Це люди, які не можуть самі собі допомогти», – сказала Тетяна. «Сім’ї з інвалідністю, матері з дітьми з інвалідністю та молодь. Зараз це наше головне завдання – розмістити їх, знайти рішення для тимчасового проживання, повернути їм життя, розпочати процес реабілітації, відновити навчання».
Молоді люди беруть участь у програмі АМІ-Схід. © АМІ-Схід

На початку війни організація організувала дуже складну евакуацію для 19 жінок і дітей, зазнавши тривалої подорожі та обстрілів. Співробітники АМІ-Схід зазнали надзвичайного стресу через конфлікт, але знайшли в собі сили для натхнення продовжувати свою роботу з захисту прав дітей та молоді з обмеженими можливостями.

SPMUS – це ще одна організація, яка переконана, що кожна дитина має мати дитинство, де її права на безпеку й безпеку дотримуються. Працюючи в бідному районі Муршидабад в Індії, SPMUS виступає за права жінок і дівчат бути вільними від гноблення та експлуатації.

Спільний кордон Муршидабада з Бангладеш означає, що дівчата та жінки в районі вразливі до торгівлі людьми та дитячих шлюбів. SPMUS врятувала кількох неповнолітніх із зони червоних ліхтарів, а найзначнішим нещодавнім досягненням організації є організація центру захисту дітей у найбільшій зоні червоних ліхтарів Західної Бенгалії.

Діти беруть участь у діяльності, яку проводить SPMUS. © SPMUS

У цьому центрі SPMUS об’єднує дітей із зони червоних ліхтарів і дітей із більшої громади та проводить регулярні структуровані сесії з прав дитини, гендерних питань та захисту дітей. Співробітники SPMUS також працюють над тим, щоб діти, з якими вони стикаються під час своєї роботи, мали доступ до безкоштовної освіти, що є їхнім правом за законом.

«Наша мета — сприяти безпечному дитинству для всіх дітей через освіту, захист, розширення можливостей і справедливість», — сказала Сома Бхоумік, виконавчий директор SPMUS».

Для SPMUS сміливість означає наполегливість і подолання перешкод у його роботі зі створення суспільства, вільного від гноблення жінок і дітей. У контексті тривалого шкідливого ставлення до жінок і дівчат організація зіткнулася з опором громади та піддалася критиці розлючених натовпів. Незважаючи на цю протидію, SPMUS не відмовився від своєї місії та продовжує підвищувати обізнаність та відстоювати права жінок і дівчат.