Захід – обговорення, наче в колі друзів. Коли пропонуєш учаснику – поділись своєю історією, якщо хочеш… що ти пережив під час евакуації – що було, що є, що можна змінити зараз?
Про що ми маємо розповісти партнерам, які працюють під час евакуації з вразливими родинами з дітьми?
- майже формальне навчання які отримують ромські діти в евакуації. Потреба в освіті та допомозі дітям – величезна.
- ігнорування потреб дітей та молоді з важкими обмеженнями в пересуванні, що мешкають в центрах тимчасового проживання
- внутрішньо – родинні проблеми, які спричинила війна. Розлуки та розлучення. Мами з дітьми за кордоном в розлученні з батьками та рідними.
- діти за кордоном в чужих родинах без родинного власного оточення.
- правові питання оформлення документів діток, які народилися в евакуації за кордоном/дітей, які потребують оформлення паспортів.
- тощо.
Дякую, друзі, за відкритість.
Відверто по евакуацію та наслідки важливо проговорити, щоб ці больові точки не були такими гострими. Тримаючи їх в душі та серці вони протинають наскрізь сьогодення та майбутнє. Треба говорити.
2,5 години спільного аналізу виявили не тільки жахіття що спричинила війна дітям, а й про людяність, без якої ніхто не вижив би.
Працюємо далі. Над кожним питанням дитячо – юнацьких проблем, які турбують ЗАРАЗ.
Щиро дякуємо Global Fund for Children, Управління молоді та спорту Луганської ОДА, ГО Луганська обласна організація «Амі – Схід», КУ “Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ”, Віталіна Клапцуняк, Надія Корінна, Мальтійська служба допомоги, Ирина Чепчина, Юлия Кондур, Наталія Адамюк, Katya Ryazantseva, Zoya Ryabova, Олег Лепетюк, Евгений Свет, Ольга Овсянникова, Slavik Efremov, Гоздо Валентин, Марина Прокопенко, Яна Гоздо, Аріна РибальченкоАлла Волобуева, Антон Волохов, Евгения Ратихина, Лілія Школьнік, Раиса Гайдамака