ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Ольга, м.Попасна Луганська область. Війна застала дітей в м.Кремінна, бо Ганна і Настуня навчалися в Кремінській обласній спеціальній школі. В школі терміново передавали дітей всім батькам і дівчаткам теж треба було дібратися додому. Соціальний педагог школи Алла Вікторівна, домовившись з мамою, посадила дівчат на електричку, яка вже 24 лютого об 11 годині йшла остання, адже дорога була вкрай небезпечна перебувала вже під обстрілами. На зустріч виїхала мама. З 26 лютого по 21 березня перебували у власному підвалі, через постійні обстріли окупантів. Коли вулицю, на якій проживала жінка, повністю знищили ракети, вона вирішила евакуюватися.

«Під обстрілами, та розривами снарядів ми добігли до клубу і сіли на перший автобус, що привіз людям хліб та воду» – згадує Ольга. Була важка та небезпечна дорога через Бахмут до Черкас, де чекав родину тренер старшої доньки Ганни, він допоміг поселитися в гуртожитку та надав необхідну допомогу. Умови гуртожитку були не досить гарні та зараз родина пані Ольги винаймає квартиру. «Житло дуже дороговартісне» – бідкається жінка, але її дітям потрібні нормальні умови для проживання.

Ганна продовжила навчатися і займатися паралаванням. Недавно дівчина здобула п’ять золотих медалей на чемпіонаті України з плавання для людей з інвалідністю. У змаганні приймали учать близько 250 плавців з усіх куточків України. Аня є кандидатом до резерву Паралімпійської збірної та активно тренується, щоб взяти участь у міжнародних змаганнях з плавання.

Оскільки дівчина є внутрішньо переміщеною особою, то змушена разом із родиною винаймати житло, сплачувати річний абонемент до басейну та купувати спортивний інвентар для занять плаванням, що суттєво впливає на бюджет родини. Тож, на зум-конференції було вирішено, що міжнародна організація “АМІ-Схід” надасть фінансову допомогу у придбанні спортивного інвентарю та абонементу для молодої плавчині.

Молодша донечка пані Ольга, Анастасія до повномасштабного вторгнення займалася легкою атлетикою та танцями, на жаль тепер вона не має такої можливості. Продовжує навчатися в школі та мріє повернутися додому.

Є нагальна потреба в доступному житлі, допомоги та подальшого розвитку дівчат.

Записала Алла Василишин