ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

На цій сторінці

🧳  Гуманітарні центри прибуття

Польща складається з 16 воєводств (województwo), кожне з яких має по декілька пунктів прийому українців у своєму повіті (powiat). Якщо у Вас немає гарантованого місця перебування в Польщі, по прибуттю до країни потрібно звернутися до найближчого центра прибуття.

У центрі прибуття можна отримати:

Адреси пунктів прийому українських громадян у кожному воєводстві:

Нижньосілезьке

Куявсько-Поморське

Люблінське

Любуське

Лодзьке

Малопольське

Мазовецьке

Опольське

Підкарпатське

Підляське

Поморське

Свєнтокшиське

Сілезьке

Вармінсько-Мазурське

Великопольське

Західнопоморське

🤲  Оформлення статусу тимчасового захисту

Тимчасовий захист можна отримати лише в одній країні ЄС. У кожній він впроваджується через спеціальні дозволи на перебування, наприклад, тимчасові посвідки на проживання чи довгострокові візи. У Польщі тимчасовий захист фактично надається разом із кодом PESEL.

Оскільки тимчасовий захист українських біженців можливий лише в одній з країн ЄС, відтак отримати пільги чи переваги, які надаються польським законом про допомогу громадянам України зможуть лише особи, які перебувають під тимчасовим захистом виключно в Польщі.

PESEL UKR – це особливий статус для українських переселенців, який дає право українцям отримувати в Польщі соціальну допомогу, медичні послуги, дозволяє працевлаштуватися та навчатися у Польщі.

Із березня 2023 р. статус PESEL UKR став обов’язковим для громадянина України, який хоче залишитись у Польщі. Для того, щоб його отримати, у Вас буде 30 днів після приїзду до Польщі.

Це одинадцятизначний цифровий символ, за яким ідентифікують особу власника (аналог нашого ідентифікаційного номера платника податків). Номер PESEL використовують під час звернення до різноманітних органів влади, наприклад, для оформлення соціальної допомоги, реєстрації власної справи в Польщі, під час працевлаштування або отримання медичної допомоги.

Подати документи можна в будь-якій адміністрації гміни або в адміністрації міського району.

У зв’язку зі зменшенням попиту, з 7 червня 2022 р. цю послугу можна отримати лише в районних делегаціях Бюро Адміністрації та Справ Громадян (Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich).

Відтепер легальне перебування українців у Польщі продовжено до 4 березня 2024 року.

Із 1 квітня 2023 р. українці можуть звертатися за посвідкою на тимчасове проживання у Польщі, якщо вони тут працевлаштувалися чи відкрили власний бізнес.

Отже, біженці з України тепер мають лише 30 днів (раніше було 90) на отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL).

Згідно з новими правилами також визнається електронний документ, доступний у додатку Diia.pl (еквівалент mObywatela для українських біженців), як дозвіл на проживання.

Також довідка про тимчасовий захист дає право особі перетинати польський кордон без необхідності багаторазового отримання візи.

Крім того, виїзди біженців з Польщі контролюватиме управління соціального страхування (ZUS) та інші муніципальні установи. У такий спосіб влада Польщі планує уникнути нецільової виплати грошової допомоги. Установи отримають доступ до інформації про дати кожного в’їзду та виїзду українських біженців з території Польщі.

Що потрібно підготувати для отримання PESEL?

Дані, які ви вносите в анкету:

Як подати заявку на отримання PESEL?

  1. Заповніть заявку, підготуйте необхідні документи та фото. Заяву необхідно подати особисто. Присутність дитини віком до 12 років при поданні заяви не обов’язкова – крім випадків, коли її особу встановлять на підставі декларації. Заява від імені дитини подається одним із батьків, опікуном, куратором, тимчасовим опікуном, призначеним судом з питань опіки та піклування, або особою, яка фактично здійснює опіку над дитиною. У дітей до 12 років відбитки пальців не беруть.
  2. Зробіть власноруч підпис на заяві.
  3. Подайте заяву в будь-якій адміністрації ґміни.
  4. Клерк візьме ваші відбитки пальців.
  5. Ви отримаєте роздруковане підтвердження надання номера PESEL.
  6. Якщо ви старше 18 років, у анкеті ви можете погодитися на:

Заявка реєструється у будь-якому відділенні адміністрації вашої ґміни.

Що таке «довірений профіль»?

Довірений профіль – це цифровий інструмент, який дозволяє вирішувати офіційні справи онлайн, не виходячи з дому.

Для чого потрібен довірений профіль?

  1. В Інтернеті він виконує ту ж функцію, що і документ, який посвідчує особу.
  2. Він дозволяє підписати електронний документ підписом, юридично еквівалентним власноручному підпису.

Що потрібно для створення довіреного профілю?

Щоб отримати довірений профіль, потрібно мати:

Пам’ятайте! Ваші відбитки пальців будуть зняті, коли ви подасте заявку.

Як подати заявку на створення довіреного профілю?

  1. При реєстрації в районному відділенні управління міста під час призначення номера PESEL, у заявці вибрати згоду на передачу даних до реєстру контактних даних та підтвердження довіреного профілю.
  2. Подайте адресу електронної пошти та номер телефону польського оператора.
  3. Ви отримаєте логін на вказану адресу електронної пошти, а на номер мобільного телефону Ви отримаєте одноразовий пароль для активації довіреного профілю та встановлення нового пароля. 

Як активувати електронний підпис в додатку mObywatel після створення довіреного профілю?

  1. Завантажте та запустіть програму mObywatel.
  2. Oзнайомтеся з умовами та політикою конфіденційності програми.
  3. Aктивуйте програму за допомогою логіна та пароля, виданого для довіреного профілю.

Додаток mObywat є безкоштовним. Його видавцем є Канцелярія Прем’єр-міністра. Його можна завантажити з офіційних магазинів App Store і Google Play. Додаток працює на смартфонах з наступною системою: Android 6.0 (і вище) та iOS 13.0 (і вище).

Якщо Ви зареєстрували своє перебування в Польщі і маєте намір залишитися тут після закінчення 18 місяців з дня в’їзду, подайте заяву на тимчасове перебування ще на 3 роки. Нагадуємо, що подати заяву можна не раніше ніж через 9 місяців з дня в’їзду до Польщі, але не пізніше 24 серпня 2023 року.

Інформація про заяву на довготривале перебування

♿️  Оформлення статусу інвалідності

Оформлення інвалідності у Польщі займає до двох з половиною місяців або менше. Для того, щоб податися на отримання статусу, вам потрібно відвідати лише дві установи. Самій людині з інвалідністю потрібно бути присутньою тільки на прийомі у лікаря.

Оформивши інвалідність у Польщі можна розраховувати на:

Як оформити документи щодо інвалідності?

  1. Зробити переклад медичних виписок та висновків (можна через онлайн-перекладач).
  2. Отримати висновок від місцевого лікаря за вашою спеціалізацією: невролога, психіатра, офтальмолога, отоларинголога та інших. Приватна мережа LuxMed надає безкоштовну медичну допомогу та має україномовну лінію за номером телефону (+48) 22 45 87 007 з 9:00 до 17:00. Виписки з LuxMed приймають так само, як і з державних поліклінік.
  3. Зібрати документи (паспорт людини з інвалідністю та опікуна, PESEL, переклади виписок, висновків лікарів) та приїхати до Муніципальної бригади із встановлення інвалідності (Miejski Zespół Do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności).
  4. Отримати талон в чергу. В приміщеннях цих закладів є автомат електронної черги. Вам потрібно обрати перший пункт “А” і дочекатись своєї черги.
  5. Консультант допоможе вам заповнити анкету. Також ви можете самостійно роздрукувати заяви і прийти вже з готовими. Рекомендовано заповнювати анкету з консультантом через труднощі перекладу. Після заповнення заявки консультант проінформує вас про терміни розгляду, зазвичай вони становлять місяць.
  6. Отримати замовлений лист з листоношою, який він має вручити особисто вам у руки.
  7. В листі ви або знайдете дату вашої комісії (більшість з них віртуальні і не потребують особистої присутності), або ж прохання додати ще якісь документи для остаточного рішення.
  8. Після отримання листа з підтвердженням про інвалідність знову прийти до Муніципальної бригади із встановлення інвалідності. Бажано з собою мати 2 фото людини з інвалідністю, це дозволить консультанту одразу оформити заяви на пластикові документи.
  9. Також, якщо ви оформлюватимете посвідчення для паркування (це окрема картка), потрібно буде сплатити за неї близько 30 злотих. Така картка діє кілька років і друкується тиждень. Основне посвідчення друкується 2 тижні. Тож через 2 тижні вам надійде повідомлення про готовність усіх карток, і ви зможете їх забрати.

Детальніше про отримання інвалідності в Польщі

Хто з українців може легально залишитися в Польщі довше?

Діти та дорослі, які заїхали після 24 лютого 2022 р., а також це стосується опікунів неповнолітніх, за певних умов легально можуть залишатися на території Польщі трохи довше, а саме до 31 серпня 2024 р.:

Також до 30 вересня 2024 р. дозволено залишитися на території Польщі учням, які складатимуть того року іспит на атестат зрілості (egzamin maturalnу).

Чи можна поновити тимчасовий захист в Польщі?

Якщо українець виїжджає за межі Польщі більше як на 30 днів, статус PESEL UKR скасовується, відповідно припиняються всі виплати. Після повернення до Польщі можна буде поновити статус PESEL UKR та виплату соцдопомоги , звернувшись до гмінної адміністрації (Urząd Gminy/Miasta).

Але існує небезпека непоновлення статусу, наприклад, на тій підставі, що людина приїхала не з території, де тривають бойові дії. Щоб контролювати перетин українцями польського кордону органи соціального страхування (ZUS) отримуватимуть від Прикордонної служби відповідну інформацію.

Згідно з поправками до Спецзакону, змін набудуть і умови надання допомоги українцям, які проживають у колективному житлі. Нововведення передбачають, що громадяни України, які заїхали до Польщі, тікаючи від війни, та оселилися в пунктах масового розміщення, зможуть залишатися там на безплатній основі протягом 120 днів. Якщо точніше, з 1 березня 2023 р. біженці, які на той момент перебуватимуть у Польщі більше 120 днів, будуть повинні компенсувати 50% вартості допомоги, яку вони отримують у місцях колективного проживання (але не більше 40 злотих на добу). А з 1 травня 2023 р. громадяни України, які на правах біженців перебуватимуть у Польщі понад 180 днів, матимуть обов’язок покривати 75% витрат, пов’язаних з їхнім утримуванням у центрах масового проживання (але не більше 60 злотих на добу). Варто зауважити, що сенатори хотіли відтермінувати нові правила до 1 квітня та 1 червня відповідно, але Сейм відхилив відповідну поправку Сенату.

Тим не менше, від обов’язку сплачувати за проживання навіть після закінчення 120 днів звільняються найбільш вразливі категорії громадян України:

Не змушуватимуть сплачувати за своє проживання й осіб, які з якихось причин перебувають у важкій життєвій ситуації та не можуть брати участь у витратах. Кожна така ситуація розглядатиметься в індивідуальному порядку, її оцінюватиме воєвода або суб’єкт, який безпосередньо надає допомогу.

Ознайомтеся з інформацією про гуманітарну допомогу в Польщі.

Проживання дітей-сиріт

За проживання дітей з України, які перед евакуацією до країни жили у прийомних сім’ях або дитбудинках, а у Польщі отримали тимчасового опікуна, виплачуватиметься компенсація в розмірі 40 злотих на день з можливістю підвищення цієї суми в окремих випадках.

🐱  В’їзд з домашніми тваринами

Польща змінила правила ввезення домашніх тварин з України. Відтепер для наших громадян діятимуть загальні умови перетину кордону з тваринами, які чинні на території Європейського Союзу. Для ввезення, як і раніше, необхідно мати чип, щеплення проти сказу, а також ветеринарний паспорт європейського зразка.

До переліченого списку документів на тварину додалися сертифікат здоров’я та письмова декларація, яка підтвердить, що ввезення чотирилапого не є комерційним, а також результати тестування рівня антитіл проти сказу.

💶  Фінансова підтримка

Урядом Польщі було прийнято рішення виплатити кожному українцю-біженцю грошову допомогу у розмірі 300 злотих, що в перерахуванні дорівнює 2000 гривень. Ця сума має покрити витрати за їжу, одяг, засоби особистої гігієни тощо. Матеріальна допомога виплачується кожній особі, що прибула з України після 24 лютого 2022 року, у тому числі дітям. Тобто, якщо родина складається з трьох осіб, то вона отримає 900 злотих.

Щоб отримати гроші, ви повинні звернутись до спеціаліста соціального забезпечення ґміни за місцем проживання. Матеріальна допомога розповсюджується на всіх українців, що легально перетнули кордон після 24.02.2022 та отримали ідентифікаційний номер PESEL.

Інформація про те, як відкрити рахунок у банку Польщі

Як тільки запит на отримання допомоги буде оброблений, ви отримаєте кошти на польський банківський рахунок. Заяву від імені дитини подає мати/батько або інший опікун. Отримати гроші можна у касі банківської установи.

Соціальна допомога на дітей

Окрім основної фінансової допомоги один з батьків може отримати допомогу на виховання дитини у розмірі 500 злотих. Розповсюджується така виплата на кожну дитину віком до 18 років.

Опікун дитини віком від 12 до 35 місяців може отримати сімейний капітал опіки. Видається він на другу та кожну наступну дитину, що живе в родині та залишається на утриманні одного з батьків.

Виплати допомоги можуть здійснюватись протягом 12 (по 1000 злотих) або 24 (по 500 злотих) місяців. Опікун дитини обирає більш зручний варіант та вказує його в заяві. Загальна сума допомоги складає 12000 злотих на кожну дитину.

Фінансова допомога на виховання дитини та сімейний капітал опіки надається тим українцям, що на постійній основі перебувають на території Польщі. Офіційним документом, що підтверджує легальність перебування в країні, може бути рішення про отримання статусу біженця, карта на тимчасове перебування з позначкою «доступ до ринку праці», карта постійного перебування, про надання тимчасового захисту в Польщі.

Щоб отримати сімейний капітал опіки та допомогу на виховання, необхідно відправити запит в електронному вигляді через сайт польського соціального страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), на порталі Emp@tia або через електронний банкінг одного з польських банків.

Сайт польського соціального страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych)

Безоплатна допомога для українців у Польщі

Кожен українець, який був змушений мігрувати з батьківщини в Польщу, має право отримати безоплатну допомогу від Фонду справедливості. Мається на увазі не тільки медична, психологічна та юридична допомога, а й фінансова.

Фінансова допомога українцям в Польщі має покрити витрати на медикаменти, харчування, одяг та інше. Щоб отримати допомогу, необхідно зателефонувати на цілодобову гарячу лінію за номером +48 222 309 900. Для максимальної зручності лінія працює українською, російською та англійською мовами.

🩺  Медицина

Українці, котрі втекли з рідного дому через війну, можуть розраховувати на безкоштовну медичну допомогу. Національний фонд здоров’я Польщі затвердив таку можливість з 24.02.2022 року.

Медична допомога надається біженцям, які перетнули кордон 24.02.2022 року або пізніше, у зв’язку з розпочатою війною в Україні. У таких осіб має бути довідка зі штампом від Прикордонної служби Польщі.

Щоб скористатися допомогою, необхідно звернутись до медичного закладу Польщі та надати необхідні документи. Безоплатними для біженців будуть наступні послуги:

За допомогою сайту NFZ українці можуть перевірити, у якому медичному закладі потрібний спеціаліст має найменші черги.

Крім іншого, біженці можуть отримати відшкодування витрат на купівлю медикаментів. Це також передбачено законодавством Республіки Польща. Цей пункт закону розповсюджується на ліки, що були придбані за рецептом від лікаря. Знижку аптеки отримують особи, кртрі приїхали з України після 24.02.2022 та мають рецепт зі штампом.

Також для українців передбачена можливість вакцинації від COVID-19. Щоб отримати допуск до вакцинації, необхідно звернутись до лікаря через мобільний додаток gabinet.gov.pl.

Запис на вакцинацію на сайті gabinet.gov.pl

Діти, котрі приїхали до Польщі, мають можливість отримати профілактичне щеплення, що передбачене в календарі вакцинації.

Після отримання персонального коду PESEL громадянин України зі статусом біженця зможе керувати обліковим записом пацієнта – IKP. Доступ до додатка Міністерства здоров’я – через сайт pacjent.gov.pl. Платформа дозволяє людині дистанційно отримувати електронні рецепти на медикаменти, направлення на прийом лікарів, результати тестів на COVID-19, а також бачити інформацію про вакцинацію та лікарняні.

Доступ до облікового запису пацієнта на сайті pacjent.gov.pl

Для отримання повної інформації щодо безкоштовної медичної допомоги працює цілодобова гаряча лінія – 800 190 590.

👩‍🏫 Освіта

Діти віком від 7 до 18 років, які приїхали зі своїми опікунами з України після 24.02.2022, мають право на безоплатне навчання в школах Польщі. Навіть якщо дитина не володіє польською мовою, це не буде перешкодою для вступу.

Запис дитини до школи в Польщі

Щоб записати дитину до школи, потрібно зібрати документи про навчання, пройдене дитиною раніше. Це може бути атестат або довідка з учбового закладу України. Якщо жодних документів немає, опікун має написати заяву з вказаною кількістю років навчання та назвою навчального закладу.

Рішення щодо вступу іноземного учня до лав приймає директор школи. Теоретично дитину мають прийняти до школи того району, де перебуває родина. Якщо ж в ній немає місць, опікун повинен звернутись до управління ґміни та дізнатись номер школи, в якій є місця. У будь-якому випадку дитина буде зарахована до навчального закладу найближчим часом.

Будь-яку інформацію, що стосується запису дітей-біженців до школи, можна дізнатись за телефоном +48 223 474 708 або через електронну пошту ukraina-szkola@mein.gov.pl.

Навчання в польських вищих навчальних закладах (ВНЗ) для студентів з України

Українські студенти, котрі опинились в статусі біженців, можуть продовжити навчання в одному з ВНЗ Польщі. Для цього їм потрібно:

  1. Зібрати всі документи, що підтверджують факт навчання в Україні (дипломи, сертифікати чи інше) та надати у ВНЗ.
  2. Обрати університет та передати в приймальну комісію документи.

Кожен вищий навчальний заклад має індивідуальну процедуру прийому іноземних студентів. Рішення щодо вступу приймає ректор.

Якщо студент має статус біженця та користується захистом Польської республіки, він звільняється від плати за навчання на денній формі. Також безоплатно вчаться ті, хто має карту поляка. Це правило стосується лише державних університетів.

Окрім іншого, такі студенти можуть подати запит на виплату стипендії ректора, соціальної стипендії чи студентського кредиту. У кожного державного ВНЗ є свої соціальні програми для іноземних студентів.

Детальну інформацію можна отримати за номером +48 225 292 662 або на порталі ukraina-studia@mein.gov.pl.

Безкоштовне навчання для біженців

Проєкт «Варшавський Університет для України»

Пропонує українцям зареєструватися на вивчення польської та інших іноземних мов.

Мета проєкту – надати українцям навички, важливі для інтеграції в польське суспільство. Куратори також наголошують, що допомагатимуть кваліфікованим біженцям із пошуком роботи. Наразі можна записатися на вивчення польської, англійської, німецької та французької мов. Для реєстрації потрібно заповнити форму на сайті.

Платформаlanguagesupp.org

Разом із міжнародним фондом «Save the children» підтримує українських дітей у вивченні польської мови. Зареєструвавшись на сайті, учень безкоштовно вивчатиме польську разом з професійними викладачами. Під час онлайн-уроків школярі подолають мовний бар`єр і отримають знання, які зможуть використовувати в повсякденних ситуаціях. Заняття проходять в невеликих групах до 20 осіб, які формують згідно з віком дітей і їх рівнем володіння мовою.

Платформа Clickmeeting

Пропонує безоплатні мовні курси. Уроки проводять для біженців, що прибули до країни після 24 лютого 2023 року. Реєструйтеся тут.

Центр допомоги біженцям у Варшаві від фонду «Польський Форум Міграційний»

У центрі працює дитячий садок, де батьки можуть залишити дитину до 4 годин. Садочок працює навіть у суботу з 10°° до 14°°.

👩‍💼  Робота

Сьогодні на польському ринку праці відкрито сотні тисяч вакансій в сфері торгівлі та обслуговування, харчової промисловості та будівництва. Знати польську мову для влаштування на роботу в даних галузях не обов’язково.

На початковому етапі українцям пропонується також безкоштовна допомога від воєводського чи повітового бюро зайнятості у вигляді інформаційного консультування та посередництва в пошуку вакансії.

Переглянути пропозиції ринку праці можна на порталі Ukraincydopracy.pl.

🚌 Транспорт

З самого початку міський, міжміський транспорт та залізниця були безкоштовними. Зараз за проїзд по місту у більшості регіонів потрібно вже платити. Але кожна ґміна (громада) вирішує ці питання самостійно. Рекомендуємо уточнювати умови проїзду для українців у касах міст вашої громади.

🏠 Житло

У Польщі існує два основні варіанти пошуку помешкання для українців: 1) через волонтерів та сім’ї, які готові прийняти до себе або надати в оренду власне житло, 2) через фонди та муніципальні програми.

Кожна польська сім’я, яка приймає або приймала у себе біженців з України, має право подати заявку на отримання гранту від польського уряду. Сума гранту складає 40 злотих та видається із розрахунку за кожен день перебування на одного громадянина України.

Благодійний фонд Habitat for Humanity Poland у межах співпраці з IOM Polska реалізує в Польщі програму соціальної оренди житла для сімей з України, які втекли від війни. Взяти участь у програмі та отримати житло на умовах соціальної оренди можуть громадяни України, які:

Учасник програми отримує 2 пропозиції житла на вибір. Договір на суборенду укладається на строк від 6 до 12 місяців. Щоб долучитися до проєкту, потрібно заповнити спеціальну анкету, а задати будь-які питання щодо умов програми можна, задзвонивши на телефон гарячої лінії 799351115. Консультанти гарячої лінії нададуть інформацію про проєкт Habitat Poland та проконсультують щодо вирішеня житлових питань. Гаряча лінія працює щодня з понеділка по п’ятницю: 8.00-20.00 (перерви 12.30-13.00 та 16.30-17.00).

Посилання на анкету

Також у багатьох містах Польщі проблему пошуку житла для біженців намагаються вирішити на рівні органів місцевого самоврядування із залученням різних благодійних фондів. Зазвичай така допомога розрахована на короткострокове забезпечення житлом (від кількох днів до місяця), а також є цільовою та орієнтована на житлові потреби конкретної сім’ї. Нижче пропонується декілька телефонів, за якими можна звертатися по допомогу у вирішенні тимчасових житлових питань у різних містах Польщі:

Корисні сайти для пошуку житла

🔈 Мовна підтримка

У Польщі існує достатньо волонтерських ініціатив, які навчають польської мови. Частина з них функціонує на базі місцевих університетів (для дорослих) та шкіл (для дітей). Інша частина курсів організовується благодійними чи громадськими організаціями, солідарними з українцями.

Більше про те як знайти курси польської мови читайте у статті.

📱 Мобільний зв’язок та інтернет

Компанії мобільних операторів також надають допомогу українським біженцям. Ви можете придбати безкоштовний стартовий пакет з вигідними умовами. Таку можливість пропонують оператори «Orange», «Play», «Plus», «nju mobile» та «T-Mobile». Тарифні плани дуже вигідні: безоплатні хвилини на дзвінки в Україну та мобільний Інтернет.

Інтернет-провайдер «UPC» надає українцям, що втекли від бойових дій, можливість безкоштовного користування Інтернетом. Пропонується два пакети послуг:

Скористатись пропозицією можуть нові абоненти, що перебувають в межах «UPC» та не мають встановлених служб за даною адресою. Окрім самих біженців спеціальні тарифні плани розповсюджуються і на поляків, що повністю надали свою квартиру чи дім українцям.

☝️ Корисні контакти

Польська Асоціація Глухих організовує допомогу глухим з України. Залежно від потреб у спілкуванні, біженці можуть зв’язатися з Польскою Асоціацією Глухих через:
Skype: DeafUkraine
E-mail: glusiukraina@pzg.org.pl , deafukraine@pzg.org.pl

Migam.org запустив дистанційну послугу перекладача української жестової мови (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00) – зв’яжіться з перекладачем ТУТ.

Евакуація, супровід в інтеграції https://www.adra.ua/

Посольство та консульські установи України в Польщі https://poland.mfa.gov.ua/kontakti

Польський вебпортал «Я допомагаю Україні» https://pomagamukrainie.gov.pl/

Мобільний додаток Ratownik https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centrumratownictwa.testykpp&hl=ru&gl=US