ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

Легалізація проживання

Польща не має окремих правил щодо легалізації перебування на її території українських біженців з інвалідністю. У Законі про допомогу громадянам України вказуються певні пільги для людей з інвалідністю, наприклад, при оформленні номера PESEL (якщо особа у зв’язку з інвалідністю не може особисто подати заяву або відбитки пальців за місцем знаходження управління, надається можливість зробити це за місцем проживання такої особи). Крім того, соціальна допомога, яка надається лише особам з інвалідністю, стосується, наприклад, спеціалізованого транспорту, зокрема до місця проживання чи харчування або між ними.

Додаткові грошові виплати

Державний фонд реабілітації інвалідів – PFRON – надає фінансову підтримку особам з інвалідністю з України. Ознайомитися з його діяльністю можна на офіційному сайті (текст українською мовою знаходиться внизу сторінки):

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-obywatelom-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia/komunikaty/pomoc-dla-obywateli-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne/

Працевлаштування осіб з інвалідністю

Люди з інвалідністю працевлаштовуються в Польщі за загальним положенням. Додамо, що роботодавець, приймаючи на роботу людину з інвалідністю, може звернутися за дофінансуванням до PFRON.