ГО "Міжнародна організація переселенців з інвалідністю"

 

В 2022 мама Ірина та її дочка Марина, яка має інвалідність з дитинства, тільки-но зробили ремонт вдома. Марина пересувається на візку та за допомогою ходунків. Вони не дивилися телевізор, та не відстежувати новини і тому не могли уявити собі, що другого лютого до них на подвір’я прилетить ракета.

У будинку вибило вікна і зникло світло.

Евакуюватися жінка з дочкою не могли через брак коштів. На автобус йти боялися, адже автобусні зупинки постійно обстрілювали окупанти, і дуже багато людей гинуло саме на цих зупинках, коли сідали в евакуаційні автобуси. Пані Ірина все ж сподівалася на те, що воєнні дії скоро закінчаться, і тому вагалася з евакуацією, та й неможливо болячі, було покидати рідну хату.

На щастя жінка все ж наважилася виїхати, а через кілька днів дізналася, що в її будинок прилетіла ракета і від нього лишився лише фундамент. Тепер вони проживають у Дніпропетровській області.

На жаль, ніяких реабілітаційних закладів поблизу немає, а для Марини це дуже важливо, адже вона втрачає навички до пересування. Єдине, що підтримує дівчину на теперішній час, це онлайн-заняття з англійської мови, вокалу, арттерапія, інші соціокультурні заходи, які організувала і проводить організація АМІ-Схід та МО СВІТ України.

Мама Ірина влаштувалася на роботу у Кривому Розі, але дорога до роботи займає дуже багато часу, адже знаходиться далеко від теперішнього дому. Марина цілими днями знаходиться вдома сама. Її спілкування є лиши онлайн.

Родина має потребу у архітектурно-доступному житлі, в реабілітації та психологічній допомозі.

Записала Алла Василишин